Úvod rady a tipy Začínate podnikať? Ako si vybrať správny notebook pred začiatkom podnikania?

Začínate podnikať? Ako si vybrať správny notebook pred začiatkom podnikania?

875
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Notebooky sú dostatočne kompaktné na to, aby ste vďaka nim mohli vykonávať pracovnú činnosť z pohodlia domova, ale sú zároveň dostatočne univerzálne na vykonávanie náročných aplikácií. Notebook predstavuje najideálnejší nástroj na vykonávanie práce či hrania, či už ste doma, na cestách alebo v škole. Obzvlášť aktuálna situácia, s ktorou bojujú krajiny po celom svete, väčšina podnikateľov pracuje z pohodlia domova, čo je efektívne a najmä bezpečné. V tomto prípade je dôležité vybrať si prvotriedny notebook, ktorý bude prispôsobený pre vašu prácu. Čo si teda všímať pri jeho výbere?

Pozor na správnu veľkosť obrazovky a výdrž batérie

Síce množstvo ľudí stále preferuje smartfón či tablet pred počítačom, notebook je tou najjednoduchšou a najpohodlnejšou voľbou, ktorú môžete učiniť vtedy, ak pracujete z domu, a teda vykonávate tzv. „home office“. 14 palcové obrazovky ponúkajú najlepšiu rovnováhu medzi použiteľnosťou a prenosnosťou. Väčšie obrazovky sú taktiež v poriadku, ale len ak veľa necestujete. V opačnom prípade by mohlo byť obtiažne preniesť notebook z bodu A do bodu B. Výdrž batérie 8+ hodín je ideálna, a to najmä vtedy, ak sa neustále presúvate a nemáte možnosť nabitia kdekoľvek a kedykoľvek.

Pozor na pamäť RAM

Softvér pre kancelársku produktivitu bude dôležitý pre fungovanie takmer akéhokoľvek podnikania, preto je dôležité mať tento programový balík premyslený ešte skôr, ako začnete s výberom notebooku. Mnoho moderných počítačových programov vyžaduje na efektívne fungovanie veľa pamäte RAM, preto je dôležité uprednostniť repasované notebooky s dostatkom pamäte RAM (aspoň 4 GB a viac). A prečo práve repasované PC? Nízka cena, perfektný výkon, žiadna strata funkčnosti či výber zo širokej škály značkových a výkonných notebookov sú len niektoré z benefitov, ktoré vám môžu poskytnúť práve repasované notebooky.

Aký operačný systém zvoliť?

Najflexibilnejší operačný systém Windows patrí medzi najobľúbenejší, najmä vo sfére podnikateľov. Čo treba dodať je aj fakt, že Windows 10 pridal množstvo vylepšení ako trebárs prehľadávanie e-mailu pomocou prirodzeného jazyka či používanie dotykového pera na písanie.