Úvod Kariéra Začínajúcich podnikateľov podporuje Slovenská sporiteľňa už viac ako 4 roky

Začínajúcich podnikateľov podporuje Slovenská sporiteľňa už viac ako 4 roky

2913
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Aj vy patríte medzi chtivých začínajúcich podnikateľov, ktorí sa neboja osobnostného a kariérneho rastu? V prvom rade treba dodať, že prekážky vás zrejme neminú, no základom je nevzdať sa! Nebojte sa vyhrnúť rukávy a neustále na sebe pracovať. Vaša snaha bude stáť rozhodne za to, a to aj napriek chybám či komplikáciám, ktoré sú však súčasťou každej cesty.

Začíname podnikať

Pokiaľ rozbiehate startup, vlastnú firmu či sociálny podnik, máme pre vás výbornú správu. Slovenská sporiteľňa myslí aj na mladých a začínajúcich podnikateľov, a  systematicky ich podporuje už od roku 2015. Vzdelávaním či financovaním prešlo už viac ako 4000 záujemcov a  banka odsúhlasila spolufinancovanie pre približne 600 žiadostí z celého Slovenska úverom alebo lízingom v objeme od 1 000 eur až do 200 000 €. Pred tým, ako sa do celého úverového procesu „pustíte“, využite bezplatné tipy a rady bankových špecialistov spojené s rozbehnutím vášho podnikania.

Čo môžete vďaka programu od Slovenskej sporiteľne zistiť?

Oplatí sa podnikať? Zistite to ešte pred tým, ako vlastné podnikanie rozbehnete

Ešte pred tým, ako sa rozhodnete rozbehnúť podnikanie, spýtajte sa sami seba, aký biznis plánujete, prečo chcete podnikať v danom smere a kto bude vašou cieľovou skupinou zákazníkov. Špecialisti banky vám poradia ako zistiť, či je váš nápad dobrý a bol by schopný vás po nasledujúce roky uživiť, no taktiež vám ukážu, ako môžete popri práci otestovať biznis nápad aj bez založenia firmy. Program pre začínajúcich podnikateľov je natoľko prepracovaný, že váš nápad budete môcť otestovať spočiatku na menšom počte zákazníkov a následne získať takých, ktorí budú ochotní daný produkt objednať a zaplatiť zaň. Špecialisti banky sú aktívni v regiónoch, spolupracujú s miestnymi organizáciami na podporu podnikania a ak majú ich klienti konkrétne podnikateľské problémy z oblasti práva, financií, účtovníctva, ale aj daní či marketingu, môžu ich bezplatne prekonzultovať s odborníkom zo Slovak Business Agency.

Ako riešiť prípadne riziká?

Väčšina začínajúcich podnikateľov sa najviac obáva rizík podnikania, ktoré žiaľ môžu veľakrát spôsobiť nepríjemné komplikácie. Hlavu hore! Špecialisti pre začínajúcich podnikateľov vám poradia aj akú urobiť rezervu na nečakané situácie alebo zvládnuť sezónnosť v podnikaní. Základom je, aby ste do tímu našli správnych ľudí, využili vaše silné stránky a naopak, eliminovali tie slabé. Na základe skúseností mnohých podnikateľov, ktorí začínali rovnako ako aj vy, budete mať príležitosť zistiť to, ako sa vyhnúť vyhoreniu v biznise. Okrem toho vám pomôžu zistiť aj to, ako nájsť ideálnych zamestnancov, ktorí vás nebudú „brzdiť“, ale naopak, budú vás motivovať k vytýčeným cieľom, ktoré ste si stanovili na začiatku.

V čom chcú dnes ľudia podnikať najviac?

Na základe štatistík vykonaných za uplynulé 4 roky možno jednoznačne potvrdiť, že ľudia chcú dnes najčastejšie podnikať v oblasti služieb, napr. mať vlastný salón, dielňu, pracovať ako ako „freelanceri“, ktorí sú v danej oblasti kreatívni a dokážu  manažovať svoj  čas ako chcú. Mnohých láka gastro ako sú kaviarne, reštaurácie či cukrárne, no doprava, maloobchod a veľkoobchod patria medzi oblasti podnikania, ktoré sú tiež neustále žiadané. Financie začínajúcim podnikateľom boli poskytnuté v najvyššej miere na kúpu zariadení, technologických prístrojov i náradia, ale aj na rozšírenie sortimentu, preklenutie prechodného nedostatku prevádzkového kapitálu, nákup vozidiel i modernizáciu nehnuteľností. Začínajúci podnikatelia podporení v rámci programu vytvorili pre seba a ostatných už viac ako 830 nových pracovných miest.

Ak aj vy chcete rozbehnúť vlastné podnikanie, začnite s jeho plánovaním. Vzorový biznis plán si stiahnite bezplatne na www.zacinamepodnikat.sk.