Úvod rady a tipy Túžite po domácom fitness? Začnite so stepperom

Túžite po domácom fitness? Začnite so stepperom

1466
0
ZDIEĽAŤ
Túžite po domácom fitness? Začnite so stepperom
0 Shares

V rodinnom dome sa iste nájde miestnosť, kde sa dá vytvoriť priestor pre malé domáce fitness. Niekedy priestory na cvičenie dokážete vykúzliť i v menšom byte. Ak začínate so zariaďovaním svojho malého fitness, poobzerajte sa v obchodoch po steperroch.

Prečo je stepper super stroj na domáce využitie

Možno si kladiete otázku, prečo by práve stepper nemal vo vašom domácom fitness chýbať. Dôvody sú tri: steppery patria medzi cenovo dostupné fitness stroje, sú veľmi skladné (mini steppery sa dajú skryť pod posteľ) a dokážete na nich precvičiť rôzne svalové partie. Stačí, aby ste si k stepperu dokúpili zopár malých pomôcok na cvičenie a do fitka už nemusíte chodiť. Medzi takéto pomôcky patria posilňovacie gumy s rôznou záťažou, sada činiek, švihadlo, masážne valce alebo fit lopty. Všetky menované pomôcky vrátane rôznych typov stepperov nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline. Vráťme sa však späť k stepperom a ich výhodám. Na steppere sa dá zacvičiť kedykoľvek, môžete pri cvičení počúvať hudbu alebo pozerať televízor. Steppery s držadlami vám dodajú potrebnú stabilitu a zároveň si vďaka nim precvičíte paže či ramená. Pohyb na steppere môžeme prirovnať ku chôdzi do schodov, o ktorej každý vie, že je zdravá pre srdce a pomáha chudnúť. Zároveň je pohyb na tomto stroji šetrný ku kĺbom. Pri šliapaní sa poriadne zadýchate, čím si zlepšujete funkciu a kapacitu pľúc. Aby vám stepper vyhovoval po technickej stránke, zamerajte sa na nasledujúce parametre.

Toto si všímajte pri výbere steppera

Na pravidelné a intenzívne tréningy sú určené väčšie, stojanové steppery s držadlami. Mini steppery sú naopak vhodné pre seniorov. Medzi lacnejšie modely patri tiež twist steppery, ktoré umožňujú pohyby do strán a formujú predovšetkým vonkajšie stehenné svaly. Motivácia a sledovanie pokrokov sú pri športe dôležité, a preto sa zamerajte na stroje, ktoré disponujú počítačom. Na počítači si môžete meniť intenzitu záťaže alebo si zvoliť rôzne tréningové programy. Modely vyššej triedy dokážete prepojiť so smartfónom a pomocou aplikácie sledovať vaše tréningy v rôznom časovom horizonte. Počítač vás v reálnom čase informuje o počte krokov, prejdených kilometroch a spálených kalóriách. Lacnejšie steppery sa ovládajú pomocou otáčania tlmiča. Stepper môže slúžiť celej rodine, ale v tomto prípade sa zamerajte na stroje so stabilnejšou konštrukciou a vyššou nosnosťou. Stabilita znamená vyššiu váhu, ktorá nemusí byť prekážkou, ak si kúpite stepper s transportnými kolieskami.