Úvod rady a tipy Starosti s balením? Vyriešia ich strešné boxy

Starosti s balením? Vyriešia ich strešné boxy

922
0
ZDIEĽAŤ
Starosti s balením? Vyriešia ich strešné boxy
Starosti s balením? Vyriešia ich strešné boxy
0 Shares

Iste sa už aj vám stalo, že ste pri balení na dovolenku museli nechať polku vecí doma. Skrátka sa vám všetko do auta nezmestilo. Ak chcete takýmto problémom predísť, máte dve možnosti. Buď si kúpite väčšie auto, ale strešný box. Samozrejme, že možnosť dva je rozumnejšia a hlavne lacnejšia.

Prečo by ste si mali kúpiť strešný box

Strešný box za vás prakticky vyrieši nekonečné dilemy, čo vziať alebo nevziať na dovolenku. Veď mnohé rodiny s deťmi si už život bez strešného boxu nevedia predstaviť. Boxy na strechu vozidla sú praktické aj z toho dôvodu, že vám zostane voľné ťažné zariadenia. To môžete využiť na prevoz bicyklov. Bicykle umiestnite na nosiče bicyklov na ťažné a užijete si skvelú, aktívnu dovolenku. Možno vás trápi tiež otázka, ako veľký môže byť strešný box. Uisťujeme vás, že dostatočne veľký na to, aby ste do neho uložili cyklovozíky, športové náradie alebo poskladaný stan. Skrátka všetko, čo potrebujete a niekedy aj to, čo je zbytočné so sebou vziať. Najväčšie strešné boxy majú totiž objem viac ako 600 litrov. V boxoch sú navyše vaše veci uložené naozaj bezpečne vďaka popruhom a premyslenému systému uzamykania. Obávate sa zhoršených jazdných vlastností s boxom na streche? Tieto obavy výrobcovia boxov neustále eliminujú. Najmodernejšie strešné boxy majú aerodynamický tvar, ktorý pri jazde neprekáža.

Pozor na chyby pri kúpe strešného boxu

Napriek všetkým perfektným vlastnostiam strešných boxov, môžete byť po ich kúpe nemilo prekvapení, ak si pri výbere nedáte pozor na niektoré parametre. Spomínaná veľkosť je niekedy nielen prednosťou, ale tiež prekážkou. Pred tým, ako sa zameriate na najväčší box, overte si nosnosť strechy a tiež jej veľkosť. Strešný box vám pri riadení vozidla nesmie brániť vo výhľade na vozovku. Informujte sa tiež na spôsob pripevnenia autoboxu na strechu. Zväčša sa inštaluje na priečniky (strešné nosiče) rôznymi úchytmi. Najpraktickejšie je upevnenie boxu pomocou T – adaptérov alebo rýchloupínacím systémom. Vyhnite sa lacným materiálom použitým na výrobu boxu a radšej si vyberte strešný box vyrobený z ABS plastu. Z praktického hľadiska je lepšie kúpiť box, ktorý sa dá otvárať z oboch strán a uzamyká sa centrálne.