Úvod rady a tipy Spôsoby prevážania objemnejšieho nákladu autom

Spôsoby prevážania objemnejšieho nákladu autom

485
0
ZDIEĽAŤ
Spôsoby prevážania objemnejšieho nákladu autom
0 Shares

Previesť väčší náklad ako kufre, materiál alebo nákupy je možné rôznym spôsobom. Niektoré spôsoby sú menej praktické, iné nebezpečné a niektoré vás môžu pripraviť o peniaze. Z hľadiska komfortu pre jazdca je najlepším riešením kúpa strešného boxu. Aké možnosti máte pri prevážaní objemnejších vecí autom?

Keď nestačí kufor vozidla

Niektorí motoristi sa snažia počas cesty na dovolenku naplniť kufor auta do prasknutia. Nie je nič nezvyčajné vidieť malé osobné vozidlo, ktoré má v zadnej časti batožiny až po strop. Ide o veľmi nebezpečnú situáciu, pretože šofér nemá výhľad cez spätné zrkadlo v kabíne. Ak ste objemnejší náklad uložili do kufra vozidla, je dobré ho pripevniť popruhmi alebo oddeliť kabínu a kufor mriežkou. Nikdy nenaložte do kufra viac, ako je povolené v technickom preukaze. Koledujete si o to, že zimné alebo letné pneumatiky zničíte.

Prívesný vozík na náradie a materiál

Na prevážanie náradia, materiálu na stavbu či menšieho nábytku je ideálny prívesný vozík. Vozík nevplýva toľko na zaťaženie vozidla i na spotrebu. Opäť však vozidlo nepreťažujte, aby ste nemuseli kupovať po jazde nové pneumatiky Kormoran. Predpokladom pre použitie prívesného vozíka je ťažné zariadenie. Po pripojení vozíka skontrolujte pevnosť pripojenia a funkčnosť svetiel. Náklad vo vozíku musí byť pripevnený. S vozíkom jazdite iba v rámci rýchlostných limitov vyznačených na vozíku.

Strešné nosiče na športové pomôcky

Na prepravu športových pomôcok vám bude stačiť strešný nosič. Na nosič je možné pripevniť rôzne pomôcky. V zime ide o lyže a snowboardy. Na jar prichádzajú na rad bicykle, vodné lyže, člny a paddleboardy. Na nosič sa všetky uvedené druhy náradia pripevňujú špeciálnymi nosičmi určenými na danú pomôcku.

Strešný box na kufre, nákupy i kočíky

Najlepším riešením na prevážanie kufrov na dovolenku ja strešný box. Boxy sa vyrábajú v rozmanitej veľkosti a tie najväčšie unesú vyše 70 kg. Do veľkého boxu sa zmestia nielen kufre, ale tiež kočíky alebo veľké rodinné nákupy. Odolnosť boxu závisí od materiálu a povrchovej úpravy. Jeho pripevnenie na strechu nie je zložité. Vždy myslite na to, že na streche máte náklad, a preto nejazdite rýchlo a brzdite postupne.