Úvod rady a tipy Smart batériové úložisko brAIn by FUERGY

Smart batériové úložisko brAIn by FUERGY

379
0
ZDIEĽAŤ
Smart batériové úložisko brAIn by FUERGY
0 Shares

FUERGY je slovenská technologická spoločnosť ponúkajúca plne automatizované riešenia na riadenie výroby a spotreby elektrickej energie. Medzi jej vlajkové produkty určené pre väčších odberateľov, ako sú napríklad výrobné podniky, logistické sklady alebo nákupné centrá patria smart batériové úložisko brAIn a softvérové riešenie flexibilita brAIn na reguláciu výkonu prevádzkovaných technológií a zdrojov energie. Riešenia od FUERGY už úspešne využívajú aj také spoločnosti ako Železiarne Podbrezová alebo Národný futbalový štadión.

Spoločnosť FUERGY, ktorá stojí za inštaláciou vôbec prvého veľkokapacitného smart batériového úložiska na Slovensku, nedávno získala 16 mil. investíciu, s ktorou plánuje expandovať aj do susedného Česka a Poľska. 

Kapacita úložiska brAIn je navrhnutá pre každého zákazníka individuálne, a to na základe jeho 15-minútového diagramu odberu elektriny a/alebo inštalovaného výkonu fotovoltiky. 

Vďaka správne nadimenzovanej kapacite batérií sa systém dokáže v priebehu dňa niekoľkokrát nabiť a vybiť, čím sa využije na absolútne maximum a urýchli sa jeho návratnosť.

Automatizovanou a správne načasovanou výrobou a spotrebou elektrickej energie brAIn:

Dosahuje bezkonkurenčné úspory
Maximalizuje výrobu energie z fotovoltiky
Pomáha udržiavať stabilitu celej energetickej sieti

Naše batériové úložisko brAIn sa počas celého dňa priebežne nabíja a vybíja, aktívne sa snaží pomáhať sústave a tým generovať čo najväčší finančný efekt z poskytovania necertifikovaných podporných služieb. Dokáže preto fungovať aj bez kombinácie s fotovoltikou. Nefunguje tedla len ako bežné úložiská, ktoré iba pasívne uskladňujú solárne prebytky. 

Vnútro batériového úložiska brAIn by FUERGY

Zjednodušene povedané, čo je energetická optimalizácia od FUERGY.

Pri prebytku energie v sieti softvér vyšle signál nabíjať batérie, zvýšiť výkon prevádzkovaných zariadení a znížiť výkon zdrojov, zatiaľ čo v čase nedostatku energie v sieti robí presný opak.

Toto riešenie je inštalované napríklad aj pre tepelné čerpadlá v Národnom futbalovom štadióne alebo pre oblúkovú pec v Železiarňach Podbrezová, kde správne načasované vypínanie pece, a tým aj znižovanie odberu v čase nedostatku energie v sústave šetrí mesačne státisíce eur. A to bez akejkoľvek batérie, iba s čisto softvérovou nadstavbou k riadeniu pece, ktorú FUERGY implementovalo za necelé dva týždne.