Úvod Životný štýl Rozmýšľate nad hliníkovými oknami? Tu je 5 dôvodov, prečo si ich vybrať

Rozmýšľate nad hliníkovými oknami? Tu je 5 dôvodov, prečo si ich vybrať

961
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Hliníkové okná a hliníkové dvere boli vždy obľúbenou voľbou pre komerčné projekty. V posledných rokoch sú dostupné v rôznych ponukách dizajnu a energetickej efektívnosti. Doťahujú sa na úroveň plastových okien. Hliníkové okná sú nielen ekvivalentom efektívnosti plastových okien, ponúkajú taktiež aj flexibilitu v dizajne.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste si pre svoj domov mali vybrať hliníkové okná.

Sú silné

Hliník ako materiál je ideálny pre rámy okien. Je to oceľ s nízkou hustotou, takže môžete dosiahnuť veľmi tenké okenné rámy, ktoré sú však robustné a silné. S vynikajúcou pevnosťou hliníka prichádzajú masívne okenné rámy, ktoré dokážu odolať poveternostným podmienkam bez rozširovania alebo zmenšenia počas mrazov alebo jasnom slnečnom svetle.

Sú bezpečné

Všetci vieme, že bezpečnosť okien je jedna z top vlastností, podľa ktorých si ľudia vyberajú okná. Robustnosť hliníka ponúka vynikajúcu výdrž, ktorá je schopná odolať akýmkoľvek útokom. Na zabezpečenie hliníkových okien sa využíva špičkový materiál a viacbodové uzamykacie mechanizmy, ktoré kompletne zaručia bezpečnosť pre hliníkové okná.

Neobmedzené dizajnové možnosti

Množstvo výrobcov dokáže vytvoriť okenné tvary na mieru pre akékoľvek potreby dizajnu. Znamená to, že množstvo majiteľov domovov má kompletnú flexibilitu pri voľbe dizajnu. Môžu si vybrať trojuholníkové hliníkové okná, veľké viacúrovňové okná s špicatými vrcholmi alebo dokonca neobvyklé štvorhranné tvary pre skutočne moderné dizajny.

Majú lepšie detaily

Rovnako ako nezvyčajné tvary, ktoré dodajú projektu „wow“ faktor, môžete si taktiež vybrať z rady profilov pre vonkajšie rámy, obklady, krídla a lišty v dizajne hliníkových okien. Plus, môžete si vybrať okenné rámy v akejkoľvek RAL farbe s dodatočnými možnosťami dvojfarebných rámov. Môžete tak zladiť vnútornú dekoráciu ako aj vonkajší murivo alebo omietky.

Dlhodobá výdrž

Na rozdiel od plastu, hliník má skutočne dlhú životnosť bez rizika opotrebovania v extrémnom počasí alebo nedostatku údržby. Hliník dokáže odolať akýmkoľvek vplyvom počasia, ktoré podstúpi, bez toho, aby zhrdzavel. Okná tak vydržia prekvapivo dlhé roky.

Hliníkové okná ako aj hliníkové vchodové dvere sú zložené z prírodného materiálu s mimoriadne elegantným vzhľadom. Využívajú sa najmä pri moderných stavbách, ktoré majú veľké zasklenené plochy. Ich povrch sa dá rôzne upravovať. Ich nízka hmotnosť je spojená s vysokou pevnosťou, odolnosťou, dlhou životnosťou a nízkymi nákladmi na údržbu. A navyše, je to neobmedzene recyklovateľný materiál.