Úvod rady a tipy Prerastajú vám cez hlavu? Skvelé tipy, ako znížiť náklady na tlač

Prerastajú vám cez hlavu? Skvelé tipy, ako znížiť náklady na tlač

322
0
ZDIEĽAŤ
Prerastajú vám cez hlavu? Skvelé tipy, ako znížiť náklady na tlač
Prerastajú vám cez hlavu? Skvelé tipy, ako znížiť náklady na tlač
0 Shares

V každej kancelárii, a dokonca aj v domácnostiach, je tlač súčasťou bežného života. V dôsledku toho môžu byť náklady na tonery pre tlačiarne pomerne vysoké. Avšak, s niekoľkými strategickými krokmi môžete tieto výdavky výrazne znížiť.

Tu je niekoľko tipov, ako na to.

Vyberte si správne tonery

Keď hľadáte do svojej vyťaženej domácej alebo firemnej tlačiarne nové a výkonné tonery HP, je dôležité vybrať tie, ktoré sú špecificky navrhnuté pre konkrétny model. Tento krok zaručuje, že získate najlepšiu možnú kvalitu tlače, a teda sa vyhnete opakovaným chybným výtlačkom.

Využite výhody recyklovaných modelov

Nielen v obchodoch, ale aj na internete si dnes môžete vybrať špeciálne tonery pre tlačiarne, ktoré sú cenovo oveľa dostupnejšie ako ich zbrusu nové ekvivalenty. Mnohé z týchto tonerov si prešli procesom obnovy, čo znamená, že boli naplnené kvalitným tonerovým práškom a všetky opotrebované časti boli vymenené.

Optimalizujte nastavenia tlače

Mnoho tlačiarní vám ponúka nastavenia, ktoré redukujú množstvo toneru použitého na každú stránku. Ich využitím pre interné dokumenty môžete znížiť spotrebu toneru. Rovnako, tlačenie dvojstranne, ak to vaša tlačiareň umožňuje, znižuje náklady a je lepšie pre životné prostredie.

Monitorujte spotrebu tlače

Zavedenie politiky správy tlačových zdrojov môže tiež znížiť zbytočnú tlač a podporiť zodpovedné správanie. To môže zahŕňať sledovanie toho, kto a čo tlačí, ako aj stanovenie kvót na tlač, čo môže výrazne znížiť celkové náklady na tlač.

Udržiavajte tlačiareň v dobrom stave

Pravidelná údržba vašej tlačiarne môže predĺžiť životnosť tonerov a samotného zariadenia. Starostlivosť o to, aby boli valce čisté a tlačiareň bola v dobrom technickom stave, zabezpečuje, že toner je využívaný efektívne a že výsledky tlače sú konzistentné.

Využívajte moderné softvérové riešenia

Existujú rôzne softvérové nástroje, ktoré môžu pomôcť pri správe a optimalizácii vašej tlače. Tieto programy môžu identifikovať a odstrániť neúčinné postupy tlače a pomôcť vám vytvárať presnejšie odhady spotreby toneru, čím šetríte peniaze.

Náklady na tlač môžu byť značné, ale s premyslenými stratégiami a využívaním kvalitných produktov viete dosiahnuť výrazné úspory.

 

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com