Úvod rady a tipy Nosiče bicyklov pre cyklistických nadšencov

Nosiče bicyklov pre cyklistických nadšencov

1018
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Cyklistika sa vám dostane pod kožu a už nikdy sa tejto športovej vášne nebudete vedieť vzdať. Každý cyklistický nadšenec túži mať svoj bicykel neustále po ruke. Nie je nad ten pocit, keď si aj na dovolenke môžete zajazdiť na vlastnom bicykli. Premiestniť bicykel do vzdialenejších miest vám umožnia nosiče bicyklov.

Vyberte si typ nosiča bicyklov

Všetky typy nosičov bicyklov bezpečne odvezú vášho dvojkolesového miláčika na miesto vytúženého cyklovýletu. Je len na vás akému typu dáte prednosť. Vybrať si môžete nosiče na ťažné zariadenie, strešné nosiče bicyklov alebo nosiče, ktoré sa dajú pripevniť na zadné dvere vozidla. Jednotlivé typy majú svoje výhody i nevýhody, ale jasným víťazom medzi nimi je prvý menovaný t.j. nosič na ťažné. Samozrejme, že možnosťou je rozloženie bicykla a jeho uloženie do zadnej časti automobilu. V tomto prípade sa však len ťažko vyhnete znečisteniu interiéru a budete musieť bicykel neustále prácne rozkladať a následne skladať. Riešením nie je ani strešný box, ktorý neposkytuje dostatočný priestor. Nezostáva vám teda nič iné, ako kúpa nosiča bicyklov. Neviete sa rozhodnúť, ktorý nosič je ten pravý pre vás? Skúsme sa spoločne pozrieť detailne na jednotlivé typy.

Strešný nosič bicyklov

Tento typ nosiča sa umiestňuje na priečniky, ktoré je potrebné namontovať na hagusy. Nevýhodou strešných nosičov je zhoršená manipulácia s bicyklami vo výške nad strechou. Strešný nosič bicyklov znižuje výkon vozidla a pred vjazdom do garáže musíte bicykle zložiť. Na druhej strane je strešný nosič lacný, po rozložení skladný a je kompatibilný so všetkými priečnikmi. Pomocou takéhoto nosiča môžete prepraviť až štyri bicykle a na streche im nehrozí znečistenie.

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie

Ak máte na vašom vozidle ťažné zariadenie, celkom iste dajte prednosť tomuto typu nosiča. Bicykle sa na nosič na ťažné umiestňujú jednoducho a manipulácia s nimi zaberie len pár minút. Tento typ nosiča je najbezpečnejším spôsobom prepravy bicyklov, ktoré sú vďaka nemu kvalitne upevnené a nehrozí im poškodenie. Nemusíte sa obávať ani sťaženého prístupu do zadnej časti vozidla. Nosiče na ťažné zariadenie sa dajú sklápať a sú veľmi skladné. Kompatibilné sú so všetkými typmi ťažných zariadení. Nevýhodou nosiča na ťažné je vyššia cena a nutnosť dokúpenia tretej poznávacej značky.

Nosiče na zadné dvere vozidla

Nosiče bicyklov na zadné dvere sa veľmi jednoducho pripevnia na automobil, sú lacné a nebude vám s nimi robiť problém ani parkovanie. Jednoduchá je taktiež manipulácia s bicyklami. Tento nosič vám umožní previesť viacero kusov bicyklov naraz. Po demontáži je nosič bicyklov na zadné dvere skladný. Medzi jeho nevýhody patrí zhoršený výhľad vodiča, nemožnosť otvorenia zadných dverí bez demontáže a prekrytie zadných svetiel. Často je potrebné si zakúpiť dodatočné osvetlenie, ktoré sa na nosič namontuje.