Úvod Financie Nesedia vám čísla? Tu môže byť problém

Nesedia vám čísla? Tu môže byť problém

2395
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Začiatok roka je často spojený s upratovaním faktúr, dodacích listov a iných dokumentov súvisiacich s našim podnikaním. Pripravujete si podklady na daňové priznanie a nesedia vám čísla?

Niekto vám neuhradil faktúru

Jedným z dôvodov môže byť, že vám niekto neuhradil faktúru. Prezrite si všetky vaše faktúry v systéme a následne ich po jednej porovnávajte s výpisom vášho účtu. Takto ju nájdete najrýchlejšie.

Zabudli ste zaplatiť odvody

Ani vy nie ste neomylní a mohli ste zabudnúť uhradiť sociálne alebo zdravotné poistenie, prípadne vám z nejakého dôvodu neodišiel trvalý príkaz. V tomto prípade to skontrolujte rovnako, ako pri faktúrach.

Zabudli sa si vytlačiť faktúru

Ak si všetky faktúry tlačíte, mohla sa vám nejaká stratiť. Preto si ich prejdite všetky postupne podľa čísla vystavenej faktúry alebo podľa variabilného symbolu. Možno ste mali nejaký príjem zo zahraničia, na ktorý ste zabudli.

Pomýlili ste sa pri nahadzovaní do kalkulačky

Pri sčítavaní desiatok až stoviek súm je možné, že spravíte preklep. Využívajte radšej rôzne online kalkulačky, kde sa dá ľahšie napraviť chyba a nemusíte začínať úplne od začiatku.

Nechajte to na účtovníka

O vaše účtovníctvo sa dobre postará externý účtovník. Vy mu len odovzdáte všetky podklady a on pre vás pripraví daňové priznanie bez starostí. Ak mu veríte, môžete mu dať aj prihlasovacie údaje a podá ho za vás online.