Úvod rady a tipy Jediný domáci fitness stroj pre zvyšovanie kondície i budovanie svalov

Jediný domáci fitness stroj pre zvyšovanie kondície i budovanie svalov

1517
0
ZDIEĽAŤ
Jediný domáci fitness stroj pre zvyšovanie kondície i budovanie svalov
Jediný domáci fitness stroj pre zvyšovanie kondície i budovanie svalov
0 Shares

Na domáce využitie nájdete v ponuke obchodov veľa fitness strojov. Ich obľúbenosť neustále rastie, a to hlavne posledné dva roky, kedy sme boli nútení tráviť viac času doma. Investovať do všestranného stroja, ktorý vám pomôže zvýšiť kondíciu a budovať svaly, sa naozaj vyplatí. Jediný stroj spájajúci obe uvedené funkcie je veslovací trenažér.

Je veslovací trenažér určený aj pre vás?

Veslovací trenažér je stroj, ktorý je určený naozaj pre každého. Môžu na ňom cvičiť straší ľudia, ľudia s problémami pohybového aparátu a pre ľudí s bolesťami chrbtice je priam stvorený. Bez zaťaženia kĺbov podobne ako eliptický trenažér umožňuje trénovať tak, že si zvýšite kondíciu a vybudujete svalstvo. Rôzne záťaže a tréningové programy vám dávajú možnosť pestrého a intenzívneho tréningu. Pri cvičení na tomto trenažéri dostávajú zabrať svaly brucha, svalstvo na stehnách, vyformuje sa vám zadok a predovšetkým už spomínané chrbtové svaly. Ak máte sedavé zamestnanie, veslovací trenažér by vo vašej domácnosti nemal chýbať.

Celé telo v pohybe

Pri cvičení na veslovacom trenažéri je v pohybe celé telo. Príťahy a odťahovanie za pomoci rúk a nôh sú efektívnym spôsobom ako rýchlo spáliť veľké množstvo kalórií. Pri priťahovaní pracujú chrbát, ruky, nohy a zabrať dostáva aj zadok. Pri pohybe smerom do štartovacej pozície si krásne precvičíte brucho. Je teda zrejmé, že počas cvičenia na trenažéri nevynecháte žiadnu časť tela, čo vám ušetrí čas a zmaximalizuje účinok cvičenia. Samozrejme, že vďaka tejto efektivite spálite veľké množstvo kalórií. Odborníci tvrdia, že je to vyše 600 kalórií za hodinu. Veslovací trenažér vám umožní formovať postavu bez nutnosti využitia iného stroja.

Kondícia na jednotku

Nielen svaly sa začnú počas intenzívnych tréningov meniť. Zistíte, že sa zlepšila tiež vaša mobilita, kondícia a výdrž. Cvičenie na veslovacom trenažéri posilní kardiovaskulárny systém, zvýši kapacitu pľúc a pomôže vám účinne bojovať voči napätiu zo stresu. Obľúbenosť tohto stroja zvyšuje tiež fakt, že sa jednoducho ovláda a pohyb na ňom je prirodzený pre každého. Už sme spomínali, že nenamáha kĺby. Veslovací trenažér kĺby dokonca lieči. Často sa využíva v rehabilitačných centrách, pretože cvičenie na ňom zlepšuje pohyblivosť a rotáciu kĺbov. Kliknite na stránky e-shopu inSPORTline a vyberte si stroj, ktorý zmení vaše telo a podporí vašu silu.