Úvod rady a tipy Golf už dávno nie je len pre zbohatlíkov

Golf už dávno nie je len pre zbohatlíkov

1410
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Golf nie je obyčajným športom, ktorý pravidelne hrá každý človek. Už odjakživa bol určený pre určité skupiny ľudí a to vyššiu spoločnosť. Dnes je však situácia o niečo iná, pretože vďaka veľkému počtu ihrísk je golf dostupnejší ako kedykoľvek predtým. Ak sa ho rozhodnete vyskúšať, nezabudnite si zaobstarať špeciálne oblečenie.

 Oblečte sa nielen elegantne, ale aj pohodlne

Šport, pri ktorom sa používajú palice a loptičky je úplne iný, ako ostatné druhy športov a to nielen pohybom, ale aj oblečením. Mnohí ho vyhľadávajú kvôli relaxu a času stráveného s priateľmi, rodinou alebo kolegami a preto je výbornou príležitosťou, ako udržiavať vzťahy. Dôležitou súčasťou je však aj golfové oblečenie, ktoré je špecifické štýlom a nepísaným protokolom. Podľa neho by sa mali riadiť všetci hráči, ktorí by mu mali prispôsobiť nielen dresscode, ale aj palice, golfové loptičky a všetky potreby. Je síce pravda, že ani v tomto smere už neplatia také pravidlá, na aké sme boli zvyknutí a dostávame sa k postupnému uvoľňovaniu pravidiel, no prísť na golfové ihrisko v klasickom športovom odeve je prešľap, ktorý by si nemal nikto dovoliť.

Golfová móda sa tiež mení v závislosti k obdobiam, no vždy je dôležité myslieť nielen na eleganciu, ale aj pohodlie. Golfisti, ktorí vedia dokonale zladiť seba aj svoje pomôcky prinášajú do areálu kultúru, ktorú nikde inde nenájdete. Základom všetkého je nielen vyzerať dobre, ale aj sa dobre cítiť. Golf je predsa len šport a budete pri ňom musieť robiť isté pohyby, preto je pohodlie nevyhnutnosťou. Základným princípom obliekania pre mužov aj ženy je odev, v ktorom nie je problém odpaľovania loptičiek na rôzne vzdialenosti a zároveň udržanie formálneho vzhľadu. Ak by ste zatúžili v rámci dizajnu po miernych výstrelkoch, samozrejme dovolené to je. Musíte však vedieť, čo už je za hranicou tolerancie, pretože inak by ste boli stredobodom pozornosti a ľudia by na vás mohli nechápavo pozerať. Vyhnúť by ste sa mali veľkým výstrihov, ktoré dokážu odhaliť viac, ako je potrebné. Veľmi zaujímavé sú rôzne vzory textílie, s ktorými experimentuje čoraz viac golfistov.

Ako má vyzerať model golfistu?

Pri výbere oblečenia platí niekoľko pravidiel, o ktorých by ste ešte pred nástupom na ihrisko mali vedieť. Jedným z nich je, že vrchná časť pánskeho aj dámskeho oblečenia musí mať golier. Môže ísť o klasický alebo moderný stojatý, no pri golfovom oblečení je to podmienkou. Spodným dielom sú vždy golfové nohavice a to buď v jednej farbe alebo so vzorom. Zabudnite na rifle alebo tepláky, to sa ku golfu naozaj nehodí. Ženy majú povolené nosenie sukní, takže majú o niečo viac možností. Počas leta sú prípustné aj krátke nohavice, preto sa nemusíte obávať nepohodlia kvôli vysokým teplotám. Všetky potreby pre golf a aj oblečenie nájdete v golfovom obchode Digitalgolf. Nezabudnite, že súčasťou výbavy by mala byť aj nepremokavá  bunda, ktorá vás ochráni pri zlom počasí.