Úvod Sebavedomie Byť najlepší je voľba. Voľba, na ktorej treba pracovať každý deň

Byť najlepší je voľba. Voľba, na ktorej treba pracovať každý deň

2311
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Každý z nás chce byť úspešný, každý z nás chce cítiť uznanie a byť rešpektovaný. Niektorí z nás chcú byť okrem toho najlepšími z najlepších. Stať sa číslom jeden v určitom odvetví je ale nesmierne náročné a ešte ťažšie je na vrchole sa udržať. Nie nadarmo sa hovorí, že komplikovanejšie ako určitý titul získať je ho obhájiť. Poďme si na nasledujúcich riadkoch rozobrať, ako sa svojmu cieľu čo najviac priblížiť a čo každodenne robiť, aby ste sa skutočne úspešnými stali. Pretože, aj keď sa to možno nezdá, veľký úspech je súčtom malých denných úspechov, ktoré sú na celkovej ceste za tým, čo chcete dosiahnuť nesmierne dôležité, ba priam nevyhnutné.

Ráno vstanete a rozhodnete sa, že chcete byť úspešný. Zdá sa to byť nereálne? Môže sa, ale nie je to tak. Na začiatku všetkého je rozhodnutie, na začiatku všetkého je voľba. Vôľa niečo dosiahnuť, niečo urobiť, stať sa úspešným, stať sa známym, získať rešpekt či už svojich blízkych alebo širšej verejnosti. Verte či nie, dá sa to. Veď aj vy ste istotne už videli a počuli množstvo motivačných príbehov a ciest o tom, ako niekto z ničoho vytvoril niečo. Nie každý má rovnakú štartovaciu čiaru, to je pravda, ale faktom je, že aj tí znevýhodnení, respektíve tí, ktorých nikto nedáva veľké šance, môžu byť v konečnom dôsledku tými, ktorí budú sláviť najväčší úspech. Je to iba na vás.

Aj keď to znie skutočne jednoducho, teroeticky to tak je. náročnejšie to je po praktickej stránke. Ak máte sen, alebo cieľ, ktorý chcete dosiahnuť, respektíve niečo, za čím si pôjdete, pričom nezáleží na tom, či je to lepšie zamestnanie, nové bývanie alebo vysnívaná postava, je potrebné, aby ste boli presvedčení o tom, čo robíte. Prečo? Pretože budú dni, kedy sa vám bude chcieť, kedy sa vám bude dariť a všetko pôjde takpovediac od ruky. Ale potom prídu dni, kedy sa vám nielen že nebude dariť a nič nebude vychádzať, ale nebude sa vám chcieť vstať ani len z postele. Je to prirodzené, je to normálne, sme ľudia, nie sme stroje a musíme to rešpektovať. Niekedy sa nám proste vybijú baterky a je potrebné ich dobiť. Či už mentálne alebo fyzicky, záleží čo robíte.

Teraz si povieme jeden zaaujímavý príklad, v januári minulého roka boli hokejisti St.Louis Blues najhorším klubom NHL Nikto neveril tomu, že by mohli čo i len postúpiť do play-off. Hráči si liezli na nervy, tréner si nevedel urobiť poriadok v kabíne. Ako to celé dopadlo? Zomkli sa, z outsidera sa stal odpadlík, ktorý porážal tím za tímom. Pritom niekoľko mesiacov pred tým im naozaj nikto neveril. Ani nemal prečo. Výborným príkladom je aj Cristiano Ronaldo, hráč Juventusu Turín a niekoľkonásobný najlepší futbalista na svete. Je vzorom pre mnohých, pričom sám je dôkazom toho, že tvrdá práca vás môže dostať tam, kam chcete.  Pod tvrdou prácou môžeme rozumieť napríklad prísnu diétu, Ronaldo vôbec nie je cukor. Okrem toho, dbá na pravidelný spánok a vyhýba sa večierkom a alkoholu. Preto, keď riešime športové tipy, jeho Juventus patrí medzi favoritov. Keď máte Ronalda v zostave, nie ste outsider. Napríklad, v tejto sezóne Ligy majstrov je Ronaldov Juventus jedným z najväčších favoritov na triumf v Lige majstrov, pričom CR7 opäť patrí medzi hlavné mená, o ktorých sa hovorí, keď sa skloňujú koruna kráľa strelcov talianskej Serie A či Zlatá lopta.

Ronaldo pochádza z portugalského ostrova Madeira a väčšina ľudí tvrdí, že je o niečo menej talentovaný ako Lionel Messi. Na tom zrejme niečo bude. Jeho vnútorná sila a odhodlanie tvrdo pracovať ho ale priviedli k tomu, že dlhodobo patrí medzi najlepších futbalistov na svete a nikto by si nedovolil spochybňovať jeho hráčsku kvalitu. Veď je iba málo hráčov, ktorí aj v 35 rokoch hrajú na tak vysokej úrovni. CR7 je dôkazom toho, že sa to dá. Veď nie nadarmo je autorom myšlienky – Nechceme vám povedať naše sny, chceme vám ich ukázať. To si, myslíme teda, najlepšie vystihuje jeho pohľad na život.