Úvod Motivácia Ako vyčariť úsmev na tvári do 10 minút

Ako vyčariť úsmev na tvári do 10 minút

9862
0
ZDIEĽAŤ
Ako vyčariť úsmev na tvári do 10 minút
0 Shares

V živote stretávame mnoho problémov, ktoré nám uberajú z pocitu šťastia. Ale viete čo? Nadišiel čas, aby ste začali ovládať emócie a začali žiť šťastne.
Nezáleží na tom, akým nepríjemnostiam musíte čeliť, máte len jeden život. Urobíte lepšie, ak ho prežijete s úsmevom na tvári. Dobrá správa je, že môžete byť šťastní a to celkom jednoducho a rýchlo. Tieto rady vám k tomu pomôžu, zlepšia vám náladu a urobia vás šťastných.

„Väčšina ľudí je šťastná preto, lebo si vytvorila šťastie v svojej mysli.” – Abraham Lincoln

Ako vyčariť úsmev na tvári do 10 minút

1) Počúvajte svoje obľúbené piesne. Svet sa nezrúti, ak si vyhradíte pár minút na počúvanie dobrej hudby. Môžete si aj zaspievať, ak tým neriskujete, že vás kolegovia vyhodia cez (zatvorené) okno.

2) Myslite na niekoho, kto má pozitívny vplyv na váš život. Zatvorte svoje oči a naplňte svoju myseľ pozitívnou energiou a inšpiráciou.

3) Buďte vďační! Myslite na všetky veci, ktoré vám život dáva. Môže vás postihnúť mnoho nešťastia, nepríjemností a smútku, ale vždy nájdete aj dôvody ku šťastiu.

4) Milujte slnko! Ste si vedomí toho, aký veľký vplyv má počasie na vašu náladu? Je to až kúzelné! Vždy, keď budete sklesnutí, pozrite sa von z okna. Vidíte to žlté slniečko, ktoré sa na vás usmieva s teplými lúčmi? Ak áno, hoďte všetko na chvíľu bokom a vychutnávajte si 10 minút slnko.

5) Zavolajte niekomu, koho máte radi a povedzte mu to. Môže to byť hocikto, kto je blízky vášmu srdcu. Myslím, že nepotrebujete veľa času, aby ste zistili, komu chcete zavolať, alebo sa mýlim?

6) Zbavte sa všetkých očakávaní. Chceme, aby sa veci vyvíjali podľa našich predstáv, aby boli ľudia taký, akých si prajeme, aby sa počasie menilo podľa nášho oblečenia a podobne. Dajte tieto očakávania bokom a zbavte sa tak zbytočného tlaku. Doprajte si 10 minút a ponorte sa do slobody, nájdite vnútorný pokoj. Ak sa vám to podarí, môžete v tomto pozitívnom stave ostať aj oveľa dlhšie.

7) Čokoládový relax. Veľa ľudí sleduje príjem svojich kalórií, ale ak sa občas potešíte kúskom čokolády, nič tým nepokazíte. Na chvíľu zabudnite na svoje kilá, uvolnite sa a doprajte si vašu obľúbenú čokoládu.

8) Urobte niečo šialené. Dodržujete stále pravidlá? Je načase, aby ste opustili svoju komfortnú zónu a urobili niečo nezvyčajné, čo bežne nerobievate, ale chceli by ste. Môžete si to aspoň predstaviť, tak sa to nikto nedozvie :).

9) Zamknite dvere, pustite hudbu a tancujte, akoby zajtrajšok už nemal nastať. Vytancujte sa z tej negatívnej energie, ktorú v sebe držíte. Vaše steny chcú vidieť šialené pohyby, nehanbite sa. Míting v práci bude neskôr, teraz je čas na šou.

10) Choďte do parku, do lesa alebo hocikde do prírody. Ak máte prestávku v práci, vybavte si tieto miesta aspoň vo svojej mysli. Dovoľte prírode, aby vás objala. Užívajte si vnútorný kľud a usmievajte sa!