Úvod Životný štýl Ako ušetriť pri nákupe cez internet?

Ako ušetriť pri nákupe cez internet?

1346
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Nakupovanie cez internet sa stalo trendom, ktorý trvá už niekoľko rokov. Mnohí nakupujú online najmä vďaka pohodliu, ktoré ponúka. Nemusíte nikam ísť, všetko si môžete kúpiť zo svojej obývačky alebo spálne. Výhodou je takisto aj fakt, že nakupovať môžete 24 hodín denne, sedem dní v týždni bez toho, aby ste boli obmedzovaní víkendmi alebo sviatkami. Toto nakupovanie, ktoré je známe aj pod názvom “online shopping” má však aj jednu nevýhodu.

Touto nevýhodou je to, že ľudia míňajú omnoho viac ako kedysi. V minulosti, keď ste niečo potrebovali museli ste ísť do obchodu a až tam si to kúpiť. Dnešný svet však ponúka komfort. Pri online nakupovaní sa však dá aj ušetriť, musíte ale najprv vedieť, ako na to. Existuje pár trikov, ktoré využívajú mnohí zákazníci a ušetria tým omnoho viac, ako pri nákupe v kamennej predajni.

Zľavové kódy

Hneď ako prvé tu pre vás máme zľavové kódy, ktoré vám ušetria asi najviac z ceny. Vďaka kódom totižto denne ušetria zákazníci desiatky eur. Každý internetový obchod ponúka špeciálne kódy. Tieto kódy sa buď musia napísať do rámčeku pri objednávke, alebo sú automatické a nemusia sa. Ak však takéto kódy používate, mali by ste poznať stránky ako napríklad Voudes, ktoré vám tieto kódy ponúkajú. Na takýchto stránkach nájdete naozaj veľa kódov na mnohé internetové obchody.

Existuje niekoľko druhov týchto kódov. Niektoré sú špeciálne určené na jednu kategóriu, niektoré zas na dopravu, iné sa dajú použiť len ak nakúpite nad nejakú peňažnú hodnotu.

Newsletter

Mnohí považujú newslettery za spamy alebo nevyžiadanú poštu, no opak je pravdou. Newsletter má totižto naozaj veľkú moc a dokáže vám ponúknuť tie najlepšie ceny. Vďaka týmto informačným mailom budete totižto vedieť o každej jednej akcií, o každom výpredaji alebo novinke, ktorá je práve na e-shope. Nenechajte si ujsť nič z diania na internetovom obchode a prihláste sa aj vy na odber newslettera.

Porovnávanie cien

Rovnako veľkú moc ako zľavové kódy, majú aj porovnávače cien. Na internete ich nájdete naozaj veľké množstvo. Pomocou týchto internetových stránok si môžete porovnať ceny jedného výrobku na desiatkach e-shopov, kde sa predáva. Svoj vysnívaný mobilný telefón, notebook alebo iné zariadenie tak môžete kúpiť omnoho lacnejšie, ako ste na začiatku plánovali.

Nižšie ceny

Býva to už akoby pravidlo, že internetové obchody majú nižšie ceny, ako kamenné predajne. To je práve dôvod, prečo sa oplatí radšej kúpiť výrobok na internete. Ak si nie ste istí tým, ako vlastne výrobok vyzerá, jednoducho si ho v kamennej predajni pozrieť môžete, no najlepšie urobíte, keď ho kúpite online.

Cashback

S cashback portálmi môžete šetriť, pri nakupovaní v mnohých online obchodoch a pritom si ešte aj trochu zarobiť online. Medzi najväčšie na Slovensku patrí Refundo.

Sociálne siete

Sociálne siete majú dnes naozaj veľmi veľkú silu. Nehovoriac o tom, že sa na nich dá dobre zarobiť ak máte viac sledovateľov. Všetky internetové obchody poznajú silu sociálnych sietí ako je facebook a instagram, čo je aj dôvod, prečo tam majú založené svoje účty. Ak chcete vedieť o najnovšom dianí na internetovom obchode, o zľavách a výpredajoch, jednoducho ich tam začnite sledovať, aby ste o nič neprišli. Budete tak vždy dobre informovaní.

Okrem toho, na sociálnych sieťach bývajú často súťaže pre zákazníkov a fanúšikov, čo je ďalší dôvod, aby ste sa prihlásili na odber aj vy.

Doprava zdarma

Mnohých ľudí pri nakupovaní online odrádza cena poštovného, ktorá často navýši objednávku na nepeknú sumu. Internetové obchody však raz za čas dajú akciu, pri ktorej je doprava zdarma. Niektoré e-shopy to robia dokonca pravidelne. Práve preto by ste mali pri tejto príležitosti objednať všetko, čo potrebujete bez toho, že by vám niečo objednávku navýšilo. Nakupovanie potom až tak “nebolí” a vy viete, že ste zaplatili len za veci, ktoré ste si objednali.