Úvod Kariéra Ako byť veľkou rybou v ešte väčšom rybníku

Ako byť veľkou rybou v ešte väčšom rybníku

2937
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Eufória z nového roku je už za nami a množstvo ľudí už tvrdo pracuje na svojich cieľoch. Tento rok požiada o zvýšenie platu alebo povýšenie ďalšie množstvo zamestnancov, čo je obdivuhodné, no aj odstrašujúce, predovšetkým vo väčších spoločnostiach, pri ktorých sa môžete cítiť ako koleso v súkolesí.

Dobrou správou však je, že máte kontrolu nad tým, ako ľudia vnímajú vás, vašu prácu a potenciál vodcovstva. Vo väčšej organizácii môže byť viac konkurencie, je tu však aj viac príležitostí na rast. Tu je niekoľko rád, ako sa odlíšiť ako líder v práci.

Propagujte seba, nie svoje záujmy

Polovica boja s odlišovaním seba od svojich kolegov spočíva v rozdiele komunikovaní svojich úspechov bez chvastania sa. Ukážte, že ste ambiciózny – buďte hladný po práci, túžte po učení sa nových vecí a investujte do úspechu vášho tímu. Ambícia je veľmi odlišná od vlastného záujmu. Ľudia dokážu povedať jasný rozdiel medzi týmto. Pokiaľ sa niekto snaží propagovať svoje záujmy, je to očividné.

Na to, aby ste boli skutočný líder je dôležité, aby vaše rozhodovanie a činnosti slúžili k propagovaniu celkového dobra. Myslite na kolegov, zákazníkov, partnerov a celkovú misiu spoločnosti. Inými slovami, presadzovanie osobných záujmov namiesto toho, aby ste sa pozreli, čo je celkovo dobré, vám neurobí dobré renomé. V skratke, buďte tímový hráč.

Pochopte a pracujte na svojich silných stránkach

Ešte predtým, než sami seba môžete považovať za lídra, potrebujete dokázať, že viete zvládnuť ľudí a úlohy. Zistite, aký máte štýl vedenia a ako to môžete využiť vo vašej každodennej práci. Pochopenie unikátnej hodnoty, ktorú prinášate pre tím a spoločnosť je ešte dôležitejšia.

Akonáhle pochopíte, ako pracujete najlepšie, konzistencia vášho správania a komunikácie je kritická. Oboje vytvára dôveru medzi kolegami a jednotlivcami, ktorých manažujete. Konzistentné správanie a efektívna komunikácia vštiepi sebavedomie v tíme a seniorskom manažmente.

Spoločnosti vkladajú veľkú dôležitosť na dôveryhodnosť zamestnancov. Kvôli tomu je dôležité zakladať na kvalitách a nasledovať profesionálny vývoj. Ďalej, na vybudovanie vodcovských schopností predveďte svoje manažérske schopnosti – zdieľajte tímové hry a splnené ciele a pravidelne komunikujte so svojimi kolegami. Staňte sa mentorom a priateľom pre tých okolo vás.

Využite výhody dostupných zdrojov

Veľkou výhodou práce vo veľkej spoločnosti je množstvo zdrojov, programov a ľudí dostupných pre podporu v profesionálnom vývoji. Veľké spoločnosti majú tendenciu investovať viac do osobného rozvoja spoločnosti. Spoločnosti majú často formalizované alebo profesionálne tréningové programy. Či už ide o online tréning alebo osobný workshop, využite výhodu týchto príležitostí. Nielenže ukážete investíciu vo vašom osobnom vývoji, vaše osobné odhodlanie pre vývoj nastaví správny príklad pre ostatných okolo vás.

Výkonní pracovníci vždy identifikujú potenciálnych lídrov medzi svojimi radami. Pokiaľ ste odhodlaní ku stretnutiu a prekonaniu vašich cieľov v novom roku, nielenže budete musieť vystáť z radu, ale taktiež demonštrovať jasný potenciál pre vedenie a úspech. Sústreďte sa na správne veci z hľadiska zákazníkov, partnerov, kolegov a zosúlaďte sa s najvyššou prioritou spoločnosti.