Úvod rady a tipy Ako by mala vyzerať výbava motorkára?

Ako by mala vyzerať výbava motorkára?

1296
0
ZDIEĽAŤ
Ako by mala vyzerať výbava motorkára?
Ako by mala vyzerať výbava motorkára?
0 Shares

Po dlhých rokoch jazdenia automobilom hľadáte iné možnosti prepravy? Hlavne muži s nadšením nahradia auto motorkou. Ak sa práve zamýšľate nad tým, že by ste si poriadne nadupanú motorku zaobstarali, nezabúdajte, že samotná motorka vám nebude stačiť. Dôležitá je aj výbava, ktorá vás ochráni pred zranením. Ako by mala vyzerať výbava začínajúceho motorkára?

Motorkárske oblečenie

Najväčšiu dilemu majú motorkári počas výberu oblečenia. Motorkárske oblečenie sa vyrába z kože alebo textílie. V minulosti boli textilné kombinézy v nemilosti, pretože nevyzerali vábne a nemali ani požadovanú ochrannú funkciu. Dnes sa plne vyrovnajú koženému oblečeniu v oblasti vzhľadu i bezpečnosti. Navyše sa textilné oblečenie oveľa lepšie udržuje a počas daždivého počasia je komfortné. Namoknutá koža na tele nie je veľmi príjemná. Kožené motorkárske oblečenie však vždy bude vyzerať lepšie a lepšie tiež drží chrániče na tele. Pri páde je koža účinnejšou ochranou. Textilné kombinézy pomaly, ale iste kožené dobiehajú. Všité chrániče, vzdušné membrány a nepremokavý povrch z nich robia veľmi pohodlný variant. Istou alternatívou sú kombinézy vyrobené z kombinácie kože a textilu. Textilné i kožené motorkárske oblečenie za výhodné ceny nájdete v e-shope inSPORTline.

Motorkárska prilba

Zo zákona a tiež v rámci zdravého rozumu iste viete, že moto helmy sú pre motorkára povinné. Nesmú chýbať ani vo vašej výbave. Na helme naozaj nešetrite, pretože fatálne zranenia na motorkách sú spájané práve s úrazmi hlavy. Možno vás v lete bude lákať predstava vetra v tvári a kúpite si otvorenú helmu. Takéto helmy nechránia tak dokonale ako integrálne. Nemusíte sa obávať toho, že by ste sa v zakrytej helme dusili. Moderné integrálne prilby disponujú viacerými systémami odvetrávania.

Topánky a rukavice na motorku

Na motorke musíte chrániť nielen telo a hlavu, ale tiež ruky a chodidlá. Najkvalitnejšie sú kožené rukavice na motorku. Dávajte si pozor, aby mali všitú membránu, ktorá zabezpečí odvod vlhkosti a zároveň je vodovzdorná. Ak obľubujete športovú jazdu, tak sú vyššie moto topánky lepšou voľbou ako nízke. Na rekreačnú jazdu vám budú stačiť topánky po členky.