Úvod Sebavedomie 8 spôsobov, ako môže byť ktokoľvek milionárom za 5 rokov

8 spôsobov, ako môže byť ktokoľvek milionárom za 5 rokov

7317
0
ZDIEĽAŤ
278 Shares

Zhon, šetrnosť a vytrvalosť sú v kombinácii potenciálnym zdrojom finančného úspechu. S ťažkou prácou a obetami môže každý zvýšiť svoj príjem iba za pár rokov.

1) Podnikajte

Táto voľba vám dáva najlepšie šance pre získanie statusu milionára v budúcnosti, úspech však garantovaný nie je. Víťazný nápad je samozrejme veľmi dôležitá ingrediencia, mali by ste však mať aj určité zručnosti a hlavne skúsenosti pre zvýšenie svojich šancí. Predovšetkým však buďte pripravení na roky tvrdej práce a prekonávania množstva prekážok, ktoré vám budú stáť v ceste vášho sna.

2) Nájdite si mentora

Niektorí z najúspešnejších podnikateľov súčasnosti bez váhania priznajú, že výnimoční mentori hrali signifikantnú rolu v ich kariérnom raste. Nájdite si niekoho, kto dokázal rovnaký úspech, v ktorý dúfate vy a požiadajte ho alebo ju o príležitosť učiť sa. Ich náhľad a skúsenosti môžu vytvoriť rozdiel, ktorý oddeľuje vás a vašich rovesníkov od úspechu.

3) Vytvorte produkt

V dnešnom svete, kedy existuje Kickstarter, Indiegogo alebo iné crowdfundingové portály, je možné vytvoriť koncept produktu alebo prototyp a získať financie na začatie výroby spolu s distribúciou. Je niekoľko spôsobov, ako môžete previesť svoj nápad od konceptu k realite, pokiaľ však vytvoríte niečo nenáročné, budete mať pri štarte náskok.

4) Prevezmite existujúce podnikanie

Prečo začať z ničoho, ak už existujúce potrebuje vlastníka? Hľadajte podnikanie s vlastníkom, ktorý chce ísť do dôchodku alebo, ktorý je ho ochotný predať. Franšízing je taktiež vhodná voľba. Buďte však pripravení pracovať pre podnik ešte predtým, než sa ho rozhodnete prevziať.

5) Investujte

Investovanie sa môže zdať zložité, je to však jeden z najlepších spôsobov, ako získať výnos z peňazí, ktoré momentálne vlastníte. Pokiaľ chcete získať väčší obnos peňazí rýchlo, budete musieť podstúpiť väčšie riziká, ktoré môžu znamenať stratu peňazí, ktoré chcete vložiť.
Pre najlepšie výsledky je dobré začať s malým množstvom peňazí. Môžete zarobiť potenciálne viac, ak budete riskovať viac. Vyberte si oblasť, v ktorých sa cítite pohodlne a koncentrujte sa na investície tu. Ešte predtým si však vezmite dostatočné množstvo času na preštudovanie trhu akcií.

6) Športe si peniaze

S takmer neexistujúcimi výnosovými úrokmi na vkladoch sa váš obnos peňazí pravdepodobne nebude zväčšovať. Ak však urobíte zopár obetí, ako žiť v domácnosti s rodičmi, pracovať na 2 miestach alebo deliť sa o miesto s jedným alebo viacerými spolubývajúcimi, budete si môcť odložiť nejakú tú sumu bokom. Jednoduché pravidlo hovorí, že ušetríte, pokiaľ miniete menej ako zarobíte.

7) Pracujte bokom

Pokiaľ potrebujete bezpečnosť a benefity, ktoré prichádzajú s tradičným zamestnaním, bočná práca môže byť skvelý spôsob ako generovať extra príjem. Toto môže byť niečo jednoduché ako fušky cez víkend alebo menšia živnosť, poprípade freelancovanie. Stále zamestnanie môže slúžiť na pokrytie nákladov, zatiaľ čo práca bokom môže prinášať extra príjem, z ktorého sa môže vykľuť plnohodnotné podnikanie.

8) Zvýšte svoju mzdu

Kľúčom k úspešnému sporeniu a investovaniu je mať čo najlepší príjem. Neuspokojujte sa s nevyhovujúcim zamestnaním. Pozrite sa na odvetvie v ktorom pôsobíte a uistite sa, že zarábate aspoň priemer. Ak nie, nájdite si iné pracovné miesto s ľuďmi, ktorí ocenia vaše zamestnanie a skúsenosť. Naučte sa zopár vyjednávacích stratégii, aby ste dostali zo svojej pozície najviac.

Hoci nie je žiadna garancia, že sa stanete milionárom, všetky spôsoby stoja za tú snahu. Pokiaľ sa milionárom za 5 rokov nestanete, budete o dosť bližšie, ako pred 5 rokmi.