Úvod Motivácia 6 životných zásad, na ktoré by sme nemali zabúdať

6 životných zásad, na ktoré by sme nemali zabúdať

2160
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Škola života je najlepšia škola, ktorú môže človek dostať. Aby však prešiel s výbornou, musí chápať všetky lekcie, ktoré mu život dáva. Časom sa však stane, že tie najzásadnejšie lekcie zabudneme a vplyvom doby ich vymaníme zo svojho života. Poďme si ich preto dnes zopakovať!

Buďte trpezlivý

Žijeme v rýchlej dobe, kde nechceme ničím strácať čas. Vďaka internetu a aplikáciám dokážeme vybaviť rôzne veci prakticky okamžite. Všetko, čo trvá čo i len o trochu dlhšie nás hneď dokáže vyviesť z miery a pri dlhšom čakaní dokážeme byť aj podráždení. Stará múdrosť však vraví: Trpezlivosť ruže prináša! Na niektoré veci si jednoducho musíme počkať. Aby sme pochopili nejaký problém či zvládli ťažkú situáciu, tak musia prejsť dokonca roky, aby sme vyrástli a zmúdreli.

Rozprávajte sa so sebou

Vaše JA je ten, s ktorým trávite najviac času. Veľa ľudí však nemá vybudovaný vzťah so samým sebou a nedokážu fungovať osamote. Nevedia sa o seba postarať, nevedia zvládať ťažké situácie, nevedia prijať kritiku alebo svoje JA jednoducho ignorujú. Pritom mať vybudovaný pevný vzťah so samým sebou je základ! Relaxujte, meditujte, trávte čas sám so sebou a uvidíte, že sa zlepší váš život celkovo.

Buďte láskavý

Sú chvíle, kedy je toho proste moc. Nahnevá vás niekto, prekazia sa vám plány či ste jednoducho unavený zo života. Toto sú však chvíle, kedy sa najviac ukáže vaša vnútorná sila. Vzdať sa a byť nahnevaný na celý svet dokáže každý. V afekte nervov hovoríme slová a konáme činy, ktorá neskôr ľutujeme. Predíďte tomuto, ovládajte svoje city a buďte láskavý. A ak náhodou uvidíte niekoho mrzutého, kto svoj boj nezvláda, tak sa mu skúste prihovoriť, vypočuť si ho a zlepšiť mu tak náladu.

Žite teraz

Na ceste za úspechom často obetujeme prítomnosť, aby sme mali lepšiu budúcnosť. Je to však až tak dôležité? Vymieňame čas za peniaze, no za peniaze si čas kúpiť nemôžeme. Premárnený čas sa nevráti. Neprežívajte zo dna na deň, žite! Tešte sa z maličkostí – napríklad z toho, že ste sa ráno zobudili a máte pred sebou nový deň. Zastavte sa, všímajte si okolie a ľudí. Život je predsa tak krátky.

Buďte produktívny, nie aktívny

Patríte medzi workoholikov, ktorí zasvätili celý život práci a obmedzili tak rodinu či priateľov? Buďte pracovitý, nie zaneprázdnený. Nájdite rovnováhu medzi životom a prácou. Sú chvíle, ktoré zažijete iba raz. A na smrteľnej posteli nebudete spomínať nato, ako ste pracovali.

Milujte

V dnešnej dobe sa na lásku čoraz viac zabúda. Pravá láska je nahrádzaná akousi kópiou, ľudia sa o seba nezaujímajú a väčšina vzťahov končí pri prvom probléme. Pravá láska však nie sú len povestné motýle v bruchu či zvýšené búšenie srdce pri pohľade na milovanú osobu. Pravá láska sa buduje celý život. Starajte sa o svojich milovaných, venujte sa rodičom a priateľom, potešte svoju polovičku a budujte pevné vzťahy.