Úvod rady a tipy 5 tipov ako vybrať cyklistické oblečenie na cykloturistiku

5 tipov ako vybrať cyklistické oblečenie na cykloturistiku

1577
0
ZDIEĽAŤ
ako vybrať cyklistické oblečenie
ako vybrať cyklistické oblečenie
0 Shares
Vyberte sa do hôr na bicykli! S kvalitným bicyklom a cyklistickým oblečením to nie je problémZdolávanie horských kopcov na dvoch kolesách má niečo do seba. Príjemná únava, čerstvý horský vzduch a výhľady, ktoré stoja za to – to všetko so sebou prináša horská cyklistika. Než sa však vyberiete na drsné chodníky, mali by ste mať kvalitné cyklistické oblečenie. Čo by vám nemalo chýbať?

Aké cyklistické tričko si zvoliť? 

V súčasnosti si môžete vybrať zo širokej ponuky cyklistických tričiek prispôsobených na jazdu vo vysokej rýchlosti. Väčšina z nich je zo vzdušného, rýchloschnúceho materiálu, vďaka čomu sa pot z tela odparuje cez tričko a vy sa nemusíte trápiť jeho výmenou.
Pánske cyklistické šortky a tričko - 4F
Pánske cyklistické šortky a tričko – 4F
Ideálne cyklistické tričká majú vzadu úložné vrecko. Môžete ho využiť ako úložisko na mobil a doklady a nemusíte sa trápiť s vakom či cyklistickou taškou. Značka 4F ponúka aj tričká zo zipsom, vďaka čomu sa vášmu telu jednoducho prispôsobia.

Pohodlné cyklistické šortky sú na nezaplatenie 

Podobne ako pri cyklistických tričkách, aj tu by ste sa mali pozerať na kvalitu látky. Pri kúpe cyklistických šortiek by ste si mali dať pozor na to, či majú gélovú tlmiacu vložku, ktorá vstrebáva nárazy. Tie sú pri brázdení horských chodníkov bežné. Okrem tradičných šortiek si môžete vybrať aj cyklistické šortky s trakmi, ktoré zaistia ich správne držanie.

Ochrana hlavy je základ 

Dámska cyklistická prilba - 4F
Dámska cyklistická prilba – 4F
Bez cyklistickej prilby ani na krok. A ak si vyberiete kvalitnú, jej nosenie ani nepocítite. Je dôležité, aby mala nastaviteľný obvod a otvory na odvetrávanie. Zísť sa vám môže aj odnímateľný štít proti slnku, antialergická výložka a sieťka proti hmyzu. Prioritou je však tzv. Shock Absorbing System, ktorý v prípade pádu ochráni vašu hlavu účinnejšie ako tradičné prilby.

Myslite aj na svoje ruky

Manipulácia s riadením sa môže po náročnom dni odraziť v mozoľoch na rukách. Riešenie je jednoduché – cyklistické rukavice. S reflexnými prvkami a spevnením na spodnej strane poskytnú ochranu a pohodlie aj za zhoršených svetelných podmienok. 

Bojíte sa defektu? 

Cyklistická taška – 4F
Cyklistická taška – 4F
Ak vám zadné vrecká na cyklistickom tričku nevystačia, môžete svoju cyklistickú výbavu doplniť cyklistickou taškou, do ktorej sa pokojne zmesí aj pumpa či náradie. Eshop so športovým oblečením a obuvou 4F ich má v ponuke niekoľko, pre tých, ktorí preferujú tašku na riadidlách, aj pre tých, ktorí si ju radšej umiestnia na rám.