Úvod Sebavedomie 4 malé zmeny, ktoré zlepšia váš život o 10x viac

4 malé zmeny, ktoré zlepšia váš život o 10x viac

6949
0
ZDIEĽAŤ
0 Shares

Nepodceňujte kumulatívnu silu malých zmien vo svojej každodennej rutine. Zrejme každý z nás je otvorený zmene v živote, ktorá nás robí šťastnými a viac úspešnými, žiaľ iba málokto sa aj rozhodne zmeniť niečo, keďže zmena si vyžaduje veľkú obetu. Alebo nie?

Nie tak úplne. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na veľké, radikálne kroky, začnite sa pohybovať smerom vpred začlenením týchto malých a jednoduchých zmien, ktoré môžete implementovať okamžite.

Preprogramujte svoju myseľ tak, aby ste ostali pozitívnym

Naše myšlienky a činy sú ovplyvnené našimi pocitmi. A tu je problém. Negatívnosť je všade okolo nás. Nie je nič, čo by sme na tom mohli zmeniť, môžeme však zmeniť seba. Stačí sa naučiť, ako preprogramovať našu myseľ, aby sme ostali pozitívnymi.

Nemôžete zabrániť tvorbe všetkým negatívnym myšlienkam vo vašej hlave, ale môžete robiť malé zmeny pomocou týchto krokov:

  1. Píšte si denník vďačnosti. Napíšte každý deň, za čo ste vďačný namiesto toho, aby ste sa obávali toho, čo nemáte. Vďačnosť vás urobí šťastnejšími, zvýši vašu produktivitu a pomôže vám v noci lepšie spať.
  2. Vytvárajte a opakujte pozitívne tvrdenie, ktoré berú do úvahy váš progres v oblastiach, ktoré sa snažíte zlepšiť.
  3. Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi, ktorí vám zlepšujú náladu. Pamätajte si, emócie sú nákazlivé.
  4. Nepotvrdzujte negatívne myšlienky.
  5. Buďte fyzicky aktívny, cvičenie vypúšťa endorfíny šťastia. Naproti tomu, nečinnosť vedie k prílišnej analýze a premýšľaniu.

Nastavte svoj budík o pol hodinu skôr

Jeden zo zvykov úspešných ľudí je byť ranné vtáča. Hoci nemusíte vstávať ako výkonný riaditeľ Apple Tim Cook o 3:45 ráno, môžete začať s nastavením budíku o pol hodinu skôr. Dôvod? Toto vám dá extra čas ráno na cvičenie, meditáciu, čítanie, odpovedanie na emaily, raňajky s rodinami, plánovanie svojho dňa alebo na niečo, čo vás baví. Zbaví vás to ponáhľania sa každé ráno s pocitom, že ste na niečo zabudli.

Okamžite po sebe umývajte

Ako dlho vám skutočne trvá spraviť si posteľ alebo umyť ráno riady? Päť minút? Pokiaľ nesplníte tieto drobné úlohy okamžite, rýchlo sa vám nahromadia. Okrem toho, ľudia, ktorí upratujú po sebe okamžite bývajú šťastnejšími a úspešnejšími, pretože im to dodáva pocit kontroly, dokončenia a odstránenia zmätku.

Nebuďte príliš zaviazaný

Ľudia veľmi radi rozdávajú rady, avšak menej ich prijímajú. Poradia vám, aby ste menej spali alebo viac cvičili, to sa však ľahšie povie, ako urobí pokiaľ pracujete celý deň a máte doma rodinu.

Nejde o výhovorku, skôr iba o obyčajnú radu. Je oveľa ľahšie sa niečomu zaviazať, pokiaľ svoje ciele udržíte jednoduché a jasne definované. Začnite v malom a vypracujte svoju cestu smerom hore. Neprihláste sa rovno na maratón, pokiaľ nemáte dostatok tréningu.

Toto platí rovnako aj v podnikaní. Keď väčšina podnikateľov začína, snaží sa byť všetkým pre všetkých ľudí. Nenasľubujte toho príliš veľa, keď svoje sľuby neviete dodržať.