Úvod rady a tipy 3 dôvody, prečo sa vám oplatí spraviť kapitánsky kurz

3 dôvody, prečo sa vám oplatí spraviť kapitánsky kurz

635
0
ZDIEĽAŤ
3 dôvody, prečo sa vám oplatí spraviť kapitánsky kurz
0 Shares

Plavby na lodi sú nielen obľúbeným, ale tiež ekonomickým spôsobom, ako tráviť dovolenku. Zmeniť dovolenku pri mori na dovolenku na mori znamená ušetriť, zrelaxovať sa a zažiť také dobrodružstvá, o akých ste doposiaľ nemali ani tušenie. K prenajatej lodi je možné prenajať aj kapitána. Ale prečo si nespraviť kurz a kormidlovať loď sám?

1. Imidž a magnet na ženy

Vedenie žiadneho iného dopravného prostriedku nie je tak sexi ako kormidlovanie. Ak si spravíte kapitánsky preukaz, stanete sa magnetom pre ženy. Pridajte k tomu kapitánsku uniformu a ženy vám budú padať k nohám. Dokonca aj u vlastnej partnerky stúpnete v jej očiach smerom nahor. Mať v rukách kormidlo a vlastne aj osud pasažierov je omamné pre kapitána i celú posádku. V prípade, že partnerku nemáte, stačí sa zmieniť v bare pre dámami, že ste kapitánom a zaručene budú o vás chcieť vedieť viac. Na dosah budete mať aj lode na predaj, s ktorými sa stanete neodolateľnými.

2. Ušetríte niekoľko stoviek eur

Chodíte na dovolenky na jachtách pravidelne? Kapitánsky kurz sa vám oplatí a prakticky po jednej sezóne sa náklady na kurz vrátia. Prenájom kapitána nie je lacný. Jeho služby začínajú od 150 € na deň vyššie. Musíte sa postarať aj o jeho nocľah a jedlo. Znamená to, že stratíte miesto pre jedného člena rodiny či kamaráta, ktorý by svoj podiel na lodi zaplatil. Euro k euru a zrazu sa môžete poobzerať, kde ponúkajú jachty na predaj.

3. Nové skúsenosti a zručnosti

Každá nová zručnosť je cenná a nikdy neviete, kde ju v živote využijete. Počas kurzu sa zoznámite s novou terminológiou, dokážete opraviť na lodi základné poruchy, stane sa z vás rádiotelefonista, vyznáte sa v meteorológii a iných zaujímavých oblastiach. Zároveň budete o niečo sebavedomejší a uvedomíte si nielen krásu, ale tiež silu mora.

Ako získať kapitánsky preukaz

Ako sa dostanete ku kapitánskemu preukazu? Kapitánsky kurz sa odborne nazýva kurz Veliteľ námorného rekreačného plavidla. Nemýľte si ho s kurzom vodca malého plavidla, po ktorého absolvovaní môžete kormidlovať lode len vo vnútrozemí. Kapitánsky kurz vám v závislosti od získanej kategórie umožní kormidlovať loď na mori do zákonom danej vzdialenosti. Kurz organizuje na Slovensku veľa firiem a jeho cena sa pohybuje okolo 500 €. Po kurze musíte získať prax, takže rátajte s ďalšími výdavkami na skúšobnú plavbu.